قیمت دستگاه سانتزیفیوژ

فروش دستگاه سانتریفیوژ - خرید دستگاه سانتریفیوژ

فروش دستگاه سانتریفیوژ

نوشته شده توسط: دستگاه سانتریفیوژ در ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۲
 

سانتریفیوژ ها جهت جدا نمودن ذرات از محل محلول توسط  رسوب دادن آنها مورد استفاده قرار میگیرند . پایه فیزیکی جداسازی به کار گیری نیروی گریز از مرکز (centrifugal force) بر روی ذرات در حال گردش میباشد که با شعاع میدان گردش و سرعت گردش نسبت مستقیم دارد. ذرات با چگالی بیشتر سریعتر رسوب مینمایند و سایر ذرات برحسب وزن ویژه خود رسوب مینمایند . سانتریفیوژی که دارای شعاع پایین تر میباشد ، باید نسبت به سانتریفیوژی که شعاع بالاتری دارد، با سرعت زیادتری بچرخد تا همان نیروی سانتریفیوژ نسبی (RCF) را به وجود می آورد.

دستگاه سانتریفیوژ


سانتریفیوژهای آزمایشگاه تشخیص پزشکی ، وسیله ای میباشند که توسط نیروی چرخش گردشی الکتروموتور سبب ته­ نشین شدن مواد گوناگون یک مخلوط یا محلول بر پایه تفاوت وزن مولکولی آنها میگردد . اگر این وسیله مجهز به شاخک­ های نگه­دارنده لوله باشد، آن را سانتریفیوژ معمولی و اگر مجهز به دیسک یا صفحه دایره­ ای صورت مخصوص قراردهی لوله­ های موئین باشد آن را سانتریفیوژ میکرو یا هماتوکریت مینامند.

این وسیله که قادر بوده مجوز و تأییده های اتحادیه اروپا را دریافت نماید دارای چرخش 20هزار دور در دقیقه میباشد که می‌تواند احتیاج های پزشکی کشور را تأمین نماید ؛ یکی از نمونه این استفاده ها ، جداسازی ترکیبات خونی میباشد .

به مانند این وسیله  تاکنون در درون کشور ساخته نشده است و صرفاً یک ابزار وارداتی بوده است؛ البته جهت رونق تولید این وسیله بایستی مانع از ورود دستگاه‌ های مشابه گردد . ماسوای از تأمین احتیاج داخلی می‌توان این وسیله  را به کشورهای همسایه صادر نمود که نمونه مقاصد این صادرات کشور ترکیه‌ میباشد که تاکنون 30هزار یورو منفعت داشته است.


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

نوشتن دیدگاه